152VYG2 Vyšší geodézie 2 - úloha 3
Termín odevzdání
24.4.2008
Název úlohy
GPS - Precise Point Positioning
Zadání úlohy
Pro zadanou stanici sítě EUREF-EPN máte k dispozici observační data ve formátu RINEX v kroku dvou týdnů během roku 2007. Dané soubory zpracujte metodou Precise Point Positioning ve statickém módu pomocí webové aplikace PPP poskytované službou Natural Resources Canada - Geodetic Survey Division na internetových stránkách http://www.geod.nrcan.gc.ca.
Ze zpracovaných observačních dat metodou PPP zobrazte pro každé denní řešení vývoj polohové chyby během dne. Časovou řadu finálních elipsoidických souřadnic stanic složenou z výsledků jednotlivých vyrovnání metodou PPP graficky zobrazte a analyzujte sekulární trend pohybu stanice pomocí regresní přímky. Určete, zda jsou parametry regresní přímky pohybu stanice statisticky významné.
V podrobném závěru zhodnoťte dosažené výsledky a grafické výstupy, obvzláště se zamyslete nad tím, které jevy by mohly být při daném kroku observací metodou PPP detekovány. Při hodnocení denních řešení zejména uveďte, jak dlouho trvá, než zpracování dat metodou PPP umožní dosáhnout přesnosti souřadnic 10 cm.
Popis webové služby zpracovávající observační měření pomocí PPP metody a jejích výstupů naleznete v dokumentu CSRS-PPP.pdf.
Popis zpracování observací pomocí metody PPP naleznete v dokumentu ppp-method.pdf.
Pozn.: Zadání bude případně doplněno podle pokynů cvičících.
Numerické zadání
číslo zadání | student(ka) | stanice EUREF-EPN |
1 | Adamec Václav | BAN2 |
2 | Ambrožová Klára | BOGI |
3 | Bandíková Tamara | BOR1 |
4 | Bartošová Renáta | BRUS |
5 | Benešová Marcela | BUCU |
6 | Bláha Milan | BZRG |
7 | Bukovinský Michal | CAGL |
8 | Bulant Vojtěch | CONT |
9 | Burešová Kateřina | CONZ |
10 | Čerklová Martina | DLFT |
11 | Fuchsová Pavla | FFMJ |
12 | Gaži Michal | GANP |
13 | Hájek Pavel | GENO |
14 | Horčičková Anna | GOPE |
15 | Hospes Vítězslav | GRAZ |
16 | Hrubá Taťána | HARB |
17 | Hrubešová Adéla | HERS |
18 | Huňková Hana | IENG |
19 | Chlevišťan Daniel | KERG |
20 | Klečková Tereza | KIR0 |
21 | Klugar Otakar | KIRU |
22 | Konopásková Irena | LAMA |
23 | Kratochvílová Adéla | LEIJ |
24 | Kytka Petr | LROC |
25 | Lasáková Lucie | MADR |
26 | Macho David | MAR6 |
27 | Matoušková Helena | MATE |
28 | Mika Svatopluk | METS |
29 | Novák Matěj | METZ |
30 | Pospíšil Michal | MIKL |
31 | Procházka Jan | MIZU |
32 | Prokš Zbyněk | MTBG |
33 | Rodinová Kateřina | NKLG |
34 | Rudišarová Martina | NYA1 |
35 | Řeháková Klára | NYAL |
36 | Říha Jan | ONSA |
37 | Setničková Alena | ORID |
38 | Sloupenský Jan | OUS2 |
39 | Smítka Václav | PDEL |
40 | Strnadlová Markéta | POLV |
41 | Suchý Martin | POTS |
42 | Svobodová Veronika | PTBB |
43 | Šrajerová Lucie | QAQ1 |
44 | Švadlenka Michal | RAMO |
45 | Trangoš Juraj | REYZ |
46 | Trchalík Ladislav | RIGA |
47 | Trnková Eva | SASS |
48 | Trojanowiczová Ivona | SCOR |
49 | Trunečková Šárka | SFER |
50 | Třasák Pavel | SOFI |
51 | Václavovic Pavel | SPT0 |
52 | Vlčej Matej | WTZZ |
53 | Vyhnalová Klára | ZIMM |